Wiemy, że dobre przedszkole to przede wszystkim dobrzy nauczyciele i wychowawcy. Tworząc przedszkole olbrzymi nacisk kładziemy na zatrudnianie wykwalifikowanych, uzdolnionych i pełnych miłości do dzieci pedagogów.

Pani Bożena
Jestem założycielką przedszkola NUTKI. Z wykształcenia jestem nauczycielką, absolwentką kierunku Pedagogika Uniwersytetu Śląskiego. Mam ponad 20 letnie doświadczenie w pracy wśród dzieci. Pracowałam jako nauczyciel w szkole podstawowej i w przedszkolu.
Przedszkole Nutki to spełnienie moich wieloletnich marzeń. Moim celem jest stworzenie placówki, która będzie oferowała rodzicom i ich dzieciom bardzo dobre usługi edukacyjne. Pragnę, aby dzieci miały stworzone bezpieczne warunki do zabawy i nauki oraz wysoki poziom nauczania i wychowania. Będzie to możliwe dzięki małej liczebności grup i wysoko wykwalifikowanemu zespołowi nauczycieli oraz pracowników, a także stałej i bliskiej współpracy z rodzicami.
Zajęcia z najmłodszymi od zawsze były moją pasją. Od wielu lat działam charytatywnie wśród dzieci. Cieszę się, że mogę z nimi pracować, wpływać na ich właściwy rozwój, a także wiele się od nich uczyć.

Posiadam certyfikat autoryzowanego trenera Szkoły Pamięci Wojakowskich i od kilku lat prowadzę kursy dla dzieci i młodzieży. Ponadto przez 5 lat byłam społecznym kuratorem sądowym działającym przy Sądzie Rejonowym w Bielsku-Białej, gdzie zajmowałam się pomocą rodzinom dysfunkcyjnym.
W życiu prywatnym jestem szczęśliwą żoną i mamą dwóch dorosłych synów.Pani Alicja
Jestem absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego - ukończyłam pięcioletnie studia magisterskie na kierunku Pedagogika Resocjalizacyjna z elementami profilaktyki społecznej oraz studia podyplomowe z zakresu Pedagogiki Wczesnoszkolnej i Wychowania Przedszkolnego. Mam doświadczenie w pracy z dziećmi w różnych grupach wiekowych, w tym z dziećmi i młodzieżą z rodzin dysfunkcyjnych. Praca z dziećmi jest moją pasją a uśmiech dziecka największą nagrodą. Pamiętając o tym, że nauczyciel powinien wciąż doskonalić swoje umiejętności i poszerzać wiedzę - biorę udział w szkoleniach, warsztatach i konferencjach związanych z edukacją i wychowaniem : Gry i zabawy ruchowe zapobiegające agresji rówieśniczej, Jak skutecznie motywować dzieci do nauki, Metoda projektów w przedszkolu, Kolorowy kram - proste formy zabawkarskie w pracy z dzieckiem, Ogólnorozwojowe zabawy ruchowe w przedszkolu, Diagnoza nauczycielska w przedszkolu. Posiadam licencję z glottodydaktyki ojczystojęzycznej i kwalifikacje do prowadzenia zajęć systemem edukacyjnym prof. Bronisława Rocławskiego.
Jestem mamą dwóch córek, które są dla mnie inspiracją do działania i ogromną radością.
Wolne chwile lubię spędzać na czytaniu książek, uprawie roślin w szklarni a przede wszystkim na aktywnym wypoczynku z rodziną.Pani Sabina

Jestem pracownikiem socjalnym i nauczycielem wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej (Uniwersytet Śląski w Cieszynie). Od czasu do czasu pracuję także jako animator. Ukończyłam Chrześcijańskie Studium Teatru Ruchu. Współtworzyłam teatralny Duet SU i przez 5 lat ośmielałam się w nim grać występując przed dziećmi, młodzieżą i dorosłymi z różnych środowisk. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyłam podczas prowadzenia warsztatów, spotkań, zajęć, obozów, zimowisk, półkolonii, rekolekcji, pikników i innych eventów. Nie przestaję szukać nieszablonowych i oryginalnych pomysłów we wszystkim, co robię. Podglądam takie w teatrze, kampaniach społecznych, niemym kinie i literaturze dla dzieci. Z Bożą pomocą czasami sama na takie wpadam. Jak tylko czas pozwala zaglądam do teatru lub ruszam w góry. Posiadam licencję z glottodydaktyki ojczystojęzycznej i kwalifikacje do prowadzenia zajęć systemem edukacyjnym prof. Bronisława Rocławskiego. Pracując z dziećmi, obok ich edukacji, chcę rozwijać ich kreatywność, twórcze myślenie i rozbudzać w nich zainteresowanie kulturą i sztuką.
 

Pani Asia

Jestem absolwentką Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Filologia Romańska oraz Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Częstochowie. Ukończyłam studia podyplomowe z zakresu Pedagogiki Wczesnoszkolnej i Wychowania Przedszkolnego oraz różnego rodzaju kursy przydatne w nauczaniu języka obcego, jak i w pracy z małymi dziećmi. Posiadam licencję z glottodydaktyki ojczystojęzycznej i kwalifikacje do prowadzenia zajęć systemem edukacyjnym prof. Bronisława Rocławskiego. Praca z dziećmi daje mi mnóstwo satysfakcji i napełnia mnie optymizmem. W dzieciach bardzo cenię ich szczerość i spontaniczność. Uśmiech dziecka, jego zadowolenie oraz jego postępy są dla mnie największą motywacją do dalszej pracy.

Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą dwóch wspaniałych córeczek. Wolny czas lubię spędzać w gronie rodziny oraz na aktywnym wypoczynku w górach lub na basenie.

 

Pani Kasia

Jestem absolwentką Uniwersytetu Jagielonskiego, gdzie ukończyłam 3 letnie studia z pedagogiki resocjalizacyjnej z elementami profilaktyki i uzyskałam tytuł licencjata. Studia magisterskie na kierunku zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne ukończyłam na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie, gdzie w najblizszym czasie będę bronić pracę magisterską.

Posiadam doswiadczenie w pracy z dziećmi zdobyte między innymi na półrocznym stażu w przedszkolu, a także jako opiekunka dzieci w pracy za granicą. Obecnie jestem w trakcie kursu z glottodydaktyki profesora Rocławskiego.

Prywatnie wychowuje córkę, która daje mi powody do dumy. Bardzo lubię aktywność fizyczną i różne sporty. Trenuje judo, lubię piłkę nożną, koszykówkę i siatkówkę. Wyciszenia szukam w pieszych wędrówkach po górach. Pasją moją jest praca w ogrodzie, gdzie zgłębiam swoją wiedzę na temat drzew i krzewów ozdobnych.

 

Pani Justyna

Ukończyłam studia magisterskie na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Moją specjalizacją była zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne. Jeśli tylko mam okazję, chętnie uczestniczę w kursach czy szkoleniach poszerzających moje zawodowe możliwości.

Wspólne gry i zabawy z dziećmi sprawiają mi mnóstwo radości. Lubię spędzać z nimi czas, czytać lub opowiadać im ciekawą bajkę, albo wkraczać w ich cudowny świat fantazji, w którym to zwykły karton może przekształcić się w dom lub statek kosmiczny. Ogromną satysfakcję daje mi możliwość obserwowania, jak się rozwijają, tym bardziej, że mogę im w tym odrobinę pomóc.

Na co dzień jestem pogodną osobą, otwartą na ludzi i świat, która nie potrafi się nudzić. Wolny czas lubię spędzać z rodziną, przyjaciółmi, a także na rozwijaniu swojej pasji, jaką jest szeroko pojęty taniec - od walca aż po salsę kubańską. Poza tym równie chętnie sięgam po ciekawą książkę i dobrą komedię.
 

Pani Marysia

Jestem absolwentką studiów magisterskich Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na kierunku filologia polska z zakresu: dyskurs publiczny oraz studiów licencjackich ze specjalnością nauczycielską i dodatkową specjalnością kulturoznawczą. Ponadto rozpoczęłam studia podyplomowe z wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej. Pracowałam jako polonistka w liceum ogólnokształcącym. W międzyczasie zostałam także mamą i przez ostatni czas zajmowałam się wychowaniem swojego syna. Do podjęcia studiów pedagogicznych skłoniło mnie poniekąd doświadczenie macierzyństwa, ale przede wszystkim pasja do pracy z dziećmi. Z wielkim sercem i oddaniem staram się poświęcać temu zajęciu. Z doświadczenia nauczycielskiego i macierzyńskiego wiem, że zawód ten wymaga oprócz wiedzy merytorycznej, metodycznej przede wszystkim empatii i umiejętności odczuwania, myślenia i widzenia świata oczami dziecka, dlatego tak ważne jest, aby jak najowocniej wykorzystać każdy czas spędzony z dziećmi. To wielka satysfakcja i radość móc widzieć, jak co dzień mały człowiek z wielką ciekawością poznaje świat, który my przed nim odkrywamy.

 

Pani Renata

Jestem absolwentką studiów magisterskich o kierunku filologia angielska, specjalność: nauczyciel języka angielskiego. Uważam, że znajomość języków obcych otwiera człowieka na innych i daje niezliczone możliwości. Niezwykłe jest to, że w mojej pracy mogę obserwować jak dzieci chłoną przekazaną wiedzę i w sposób naturalny nabywają nowe umiejętności. Dlatego też, ostatnie lata pracy zawodowej spędziłam w pracy z małymi (szkoła językowa Helen Doron) jak i starszymi ( Szkoła Podstawowa ) dziećmi. Przez kilkanaście lat wyjeżdżałam, w czasie wakacji, na kolonie i obozy językowe jako wychowawca. Poza pracą radość daje mi czas spędzony z bliskimi i przyjaciółmi, muzyka, kino i spacery. To ostatnie staram się uskuteczniać zdobywając bliższe i dalsze szczyty górskie, a także podczas zwiedzania Bielska-Białej, którego mieszkanką jestem od niedawna.
 

Pan Radek

Jestem założycielem Szkoły Tańca "Cubana", instruktorem tańca towarzyskiego - związanym z tańcem od 6 roku życia. Podczas swojej kariery tanecznej brałem udział w wielu turniejach w Polsce i zagranicą zdobywając niejednokrotnie najwyższe laury. Posiadam najwyższą krajową klasę taneczną A. Swoje umiejętności taneczne doskonaliłem u jednych z najlepszych trenerów w Polsce tj.: Joanny Siekierskiej, Iwona Pavlovic, Jarda Ridela (Czechy), Janusza Biały, Adama Króla. Od 2003 roku zajmuję się nauką tańca dorosłych jak również dzieci i przygotowuję ich do występów na turniejach tańca towarzyskiego. Jestem trenerem tańców latynoamerykańskich w Klubie Tańca Towarzyskiego „Nowy Styl” w Bielsku-Białej. W 2006 roku zdobyłem dyplom instruktora tańca towarzyskiego wydany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
 

Pani Anna

Nazywam się Anna Rattenbury i jestem twórczynią Musical English i Musical Babies - programów nauki języka angielskiego dla dzieci i niemowląt. Z wykształcenia jestem filologiem i metodykiem z wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu języka angielskiego.

Oba stworzone przeze mnie programy opierają się na przekazywaniu dzieciom wiedzy przy wykorzystaniu
muzyki, rytmiki i ruchu. Ten sposób nauki ma niezwykle pozytywny wpływ na rozwój i postępy dziecka w dalszym procesie kształcenia .Więcej o metodzie można dowiedzieć się na http://www.musicalbabies.pl/. Od września 2014 roku współpracuję z Przedszkolem Nutki i prowadzę zajęcia z języka angielskiego w grupach najmłodszych.

 

Pan Sebastian

Z wykształcenia jestem nauczycielem i muzykiem. Ukończyłem Liceum Muzyczne w Bielsku-Białej (fortepian) oraz Uniwersytet Śląski w Cieszynie (kierunek sztuka). Jestem finalistą pierwszej edycji programu X FACTOR. Ponadto występowałem w takich programach jak: Dzień dobry TVN, Szansa na sukces, Idol, Pytanie na śniadanie oraz w jubileuszowym programie Marzenia Marcina Dańca. Założyłem Młodzieżowy Teatr Muzyczny LUK SFERA. Od 10 lat współpracuję z przedszkolami na terenie Bielska-Białej i okolic prowadząc zajęcia rytmiczne, a od września 2014 r. rozpocząłem współpracę z Przedszkolem Nutki.

Moje motto: praca z dziećmi daje radość i uskrzydla.
 

Pani Agnieszka

Ukończyłam studia licencjackie na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie na kierunku pedagogika ze specjalnością: zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i terapia pedagogiczna. W czerwcu 2019 będę bronić pracę magisterską ze specjalności: zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne. Mam doświadczenie w pracy z dziećmi
w różnym wieku, które zdobyłam biorąc udział w wielu praktykach zawodowych.
W swoim życiu zawodowym pracowałam jako wychowawca grupy dzieci w wieku 2-3 lat
w prywatnej placówce oświatowej. Pełniłam również rolę wolontariusza w Domu Dziecka
w Bielsku-Białej w grupach wiekowych 1-6 lat. Chętnie doskonale swoje umiejętności biorąc udział w dodatkowych szkoleniach takich jak: terapia ręki i zaburzenia motoryki małej.

Praca z dziećmi jest moją życiową pasją i dostarcza wiele radości. Na co dzień słucham muzyki, czytam książki, oglądam filmy, a w wolnym czasie spotykam się z bliskimi.